zaangażowanie

Zaangażowanie Społeczne

KATEGORIA ZAANGAŻOWANIE SPOŁECZNE

Wykorzystywanie popularności do szczytnych celów jest czymś, co wyjątkowo należy docenić. Pudelek wyróżnił gwiazdy, które w ostatnich miesiącach wykazały się szczególnym zaangażowaniem społecznym i używały social mediów, by mówić o rzeczach ważnych.

Zwycięzcę w tej kategorii wybiera Redakcja Pudelka. Laureat zostanie ogłoszony podczas gali Pudelek Pink Party, która odbędzie się 23 maja.

Lista nominowanych w kategorii

Budda

Ten człowiek wie, jak sprawić, aby internet zapłonął - i to wyłącznie z powodów, które przywracają wiarę w ludzką dobroć i empatię. Kamil Labudda wielokrotnie udowodnił, że ma złote serce i lubi dzielić się z innymi. Youtuber rozdał już ponad 7 milionów złotych, wspierając regularnie WOŚP, rozsiane po całym kraju ośrodki wychowawcze i schroniska, organizując loterie czy obdarowując gotówką przypadkowych przechodniów. Wszyscy pamiętamy, gdy zostawił pod jednym z domów dziecka skrzynię, w której znajdowało się 5 kg słodyczy i 100 tysięcy złotych w gotówce.

Konopskyy i Sylwester Wardęga

To za ich sprawą pod koniec ubiegłego roku usłyszeliśmy o "Pandora Gate". Ukrywający się pod pseudonimem “Konopskyy” Mikołaj Tylko i Sylwester Wardęga przygotowali materiały ujawniające mroczną przeszłość polskich youtuberów. W filmach, które łącznie odtworzono ponad 20 mln razy, zwrócono uwagę na kontrowersyjne treści, które trafiają do młodych odbiorców. Ogromny rozgłos, jaki zyskały materiały, sprawiły, że w sprawę zaangażowały się organy władzy państwowej.

Zwycięzca kategorii

Martyna Wojciechowska

To nie tylko najpopularniejsza podróżniczka w kraju, ale również wyjątkowo zaangażowana działaczka społeczna. Martyna jest honorową ambasadorką WWF Polska i członkinią Polskiej Akcji Humanitarnej. Była zaangażowana w budowę kliniki hematologii dziecięcej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu. W 2019 r. dziennikarka założyła fundację Unaweza, która niesie pomoc kobietom z całego świata poprzez wyrównywanie szans ekonomicznych, edukacyjnych, społecznych i prawnych. Projekt “Młode Głowy” realizowany przez fundację skupiony jest z kolei na poprawie zdrowia psychicznego młodych ludzi.

Mata

W ostatnim czasie raper znacząco przyczynił się do poszerzenia świadomości Polaków na temat autyzmu, wyznając, że sam jest osobą w spektrum. Poza tym, 23-latek wielokrotnie wspierał inicjatywy charytatywne, m.in. wystawiając poczwórną platynę za debiutancki album na licytację, z której środki przekazano na pomoc psychologiczną dla dzieci i młodzieży.

Michał Szpak

Kolorowy ptak rodzimego show-biznesu od lat głośno apeluje o równość obywateli, tolerancję dla osób LGBT+ oraz ochronę środowiska. W 2023 roku zaangażował się w akcję Kampanii Przeciw Homofobii, promującą fundusz grantowy „Rośnij w Siłę”. Za pośrednictwem mediów społecznościowych Michał porusza istotne kwestie zdrowia psychicznego, możliwych darmowych form wsparcia osób LGBT+ będących w trudnej sytuacji życiowej oraz wyzwań, z którymi mierzą się ich najbliżsi. Ponadto regularnie wspiera zbiórki charytatywne i odwiedza domy dziecka oraz oddziały dziecięcych szpitali.

zobacz kolejną kategorię